„- Láttátok, hogy mind a három ember rám támadt, fegyvert fogott... Bántani akartak, mert azt hitték, gyengébb vagyok. Ez gyávaság és aljasság... Jegyezzétek meg: mától fogva mindenki meghal, aki belém köt... Én a Tigris fia vagyok. Elindult, és az ajtóig ment. Senki sem mozdult. Mintha hipnotizálta volna őket ez a jelenet...”
Robin csendes, visszahúzódó fiúként élt, mígnem megtudja: a Tigrisnek, a vadnyugat rettegett banditájának a vére csörgedezik ereiben. Mikor elindul, hogy kiszabadítsa börtönbe zárt apját, pusztulás és halál jár a nyomában. De vajon ő a gyilkos, vagy maga a Tigris tért vissza, hogy igazságot osszon – esetleg valaki más, akinek rejtettek az indítékai? Robin harcol. Önmagáért, a becsületért – és egy lányért, akinek tekintete nem megvetést, hanem hitet tükröz, és aki mellett ő is megtalálhatja a boldogságot. A Tigrisvér hamisítatlan vadnyugati kalandregény: az önazonosság és a szerelem története egy világban, ahol néha csak az marad talpon, aki utoljára már nem hajlandó visszaütni.
A harmincas évek magyar ponyvairodalmában a detektív- és légiós történetek mellett a vadnyugati kalandregények voltak a legnépszerűbbek. 1939-ben kiadója, a Nova felkérésére az addig főként a légiós műfajban alkotó, egyedi, sziporkázó humoráról ismert Rejtő Jenő is belépett a cowboytörténetek alkotóinak sorába – ezekhez a regényekhez a Gibson Lavery nevet választotta. Öt ilyen regényt írt – a sorban a negyedik az 1940-ben megjelent Tigrisvér volt. A rejtői humor itt háttérbe szorul – előlép viszont a kalandok nagymestere, aki a western műfajában is maradandót alkotott.
A hatvanas évek Rejtő-reneszánsza nem csak a könyvkiadásban éreztette hatását, de a folytatásos képregények világában is, ahol olyan történeteivel is találkozhatott az olvasó, melyek halála után kéziratban maradtak, vagy könyv formájában többé már nem jelentek meg. Ezek közé tartoztak vadnyugati regényei is. Az 1969-ben készült Tigrisvér, melyből képeinket válogattuk, ízig-vérig realista képregény, ahol Zórád páratlan hitelességgel állítja elénk a cowboyok, a végtelen préri, a nagy pisztolypárbajok világát – ahol persze megvan a helye a drámának és a szerelemnek is.